HRY

 • Napsal: ZD
 • Datum: 21.10.2017

DO KLUBOVNY

 1. SIRKY NA LAHVI: Každý hráč má na začátku stejný počet sirek, které postupně všichni pokládají na hrdlo lahve. Spadlé sirky si hráč musí vzít. Vyhraje ten, kdo nemá sirku.
 2. BINGO: Z místnosti odejde HÁDAČ, ostatní si na papír napíší např. 9 libovolných věcí, které v místnosti vidí. HÁDAČ se vrátí a postupně říká, co vidí. 
 3. KIMOVKA: zapamatuj si co nejvíc věcí, které vidíš jen krátkou chvilku.
 4. HOSPODÁŘI DEJ MI MLÍČKO
 5.  KYKLOP
 6.  SÍŇ LORDŮ uprostřed kruhu stojí člověk, který řekne: "teď si vymění místo všichni, kdo......mají rádi čkoládu, mají dlouhé vlasy, rádi tancují....atd." Židlí je o jednu méně než hráčů.
 7. KRESLENÍ z každé skupiny jeden hráč kreslí, ale nesmí mluvit ani dělat zvuky. Zbytek týmu hádá.
 8. KUFR
 9. LIDSKÉ PEXESO
 10. BOMBA hra na cestu - děti se mají za úkol schovat podél cesty do vzdálenosti 10 kroků-skoků. Když je hledač nevidí a přejde je, musí doskákat na cestu.
 11. ELEKTRIKA
 12. PENÍZEK
 13. PANTOMIMA
 14. KRUH uprostřed kruhu je hráč, který má zavázané oči. Ten vyvolává dvojice, které si musí vyměnit místo aniž by je chytil.
 15. FARÁŘ, VIKÁŘ, KOSTELNÍK
 16. SOUBOJ ZNAKŮ čtyři týmy sedí do čtverce a každý má svůj znak (krokodýli, žvýkačky, kalkulačky, indiáni...tad.) tým vždy udělá svůj znak a poté znak libovolného jiného týmu.
 17. ROMEO A JŮLIE Děti jsou v kruhu, jeden kluk má zavázané oči a volá na dívku, která má zavázané nohy: "Jůlie, ó Jůlie kde jsi" a dívka musí odpovědět "Tady můj milý Romeo". Romeo musí poslepu Jůlii chtit.
 18. NEBE-PEKLO-NOS Jeden říká povely, ale rukou se snaží zbytek hráčů zmást.
 19. TLUSTOKOŽEC Vyhraje skupina, která na dobrovolníka navleče co nejvíce kusů oblečení.
 20. ZVUKOVÁ PAMĚŤ Děti se zavázaným zrakem poslouchají zvuky, které mají jednak poznat a také si zapamatovat.
 21. NA MEDVĚDA V místnosti se schovají hráči a potom se tam vpustí slepý medvěd, který hledá co by sežral.
 22. HONIČKA KOSTEK Kolem stolu stojí min 10 hráčů, dva naproti sobě dostanou kostku. Na začátku se domluví čílo, které se bude házet a trest pro toho, u koho se kostky potkají. Hodí-li hráč domluvené číslo, předá kostku sousedovi.
 23. KOSTKOVÁ RULETA Na papír si dvojice hráčů nakreslí 6 koleček s čísly 1-6. Každý má 6 mincí nebo žetonů. Hráči se střídají v házení kostkou. Hodí-li hráč číslo, které je na papíře prázdné, položí na něj svůj žeton, pokud je číslo obsauené musí si naopak žeton z čísla vzít. Vyhraje ten, kdo se první zbaví žetonů.
 24. ASOCIACE Dvě stejně početná družstva. Hráči z jednoho družstva napíší na papírek podstatné jméno a papír přehnou. Poté papíry zamíchají a vylosují si jeden. Družstva si sednou naproti sobě do dvojic. Hráč s papírkem má za úkol jedním slovem napovědět spoluhráči co skrývá papírek, pokud uhodnou mají 3 body, pokud ne předají papírek druhé dvojici, která má opět jednu nápovědu a možnost získat 2 body. Poté je uhodnutí již jen za 1 bod.
 25. CO BYS DĚLAL KDYBY Hráči stojí nebo sedí v kruhu. Každý postupně položí sousedovi po levici otázku "Co bys dělal kdyby.....?", soused odpoví. Všichni si musí zapamatovat na co se ptali a co odpověděli, protože v druhém kole budou pokládat stejné otázky, ale sousedovi vpravo. Ten však musí odpovět stejně, ajko v kole minulém.
 26. JAKÝ-KDO-S KÝM-KDE-CO DĚLAL-PROČ? Hráči postupně píší na papír, který překládají a posouvají sousedovi.
 27. ARMÁDY Družstva si tajně vymýšlí otázky na domluvené téma a ty potom střílejí na ostatní družstva. Za správnou odpověď získává bod obránce, za špatnou útočník.
 28. KOSTKOVÁ HONIČKA - kolem stolu stojí hráči, dva z nich naproti sobě začnou házet kostkou na předem domluvené číslo. Dokud nepadne hráč hází, pokud padne posílá kostku stejným směrem. Hráč, u kterého se kostky dohoní musí udělat předem domluvený trest.
 29. MINCE - hráči mají 6 mincí/žetonů a připravenou kartu s šesti očíslovanými kolečky. Strídají se v házeníá kostkou. Pokud padne číslo, které je na kartě prázdné, položí na něj hráč svůj žeton/minci. Pokud padne číslo obsazené, musí si naopak žeton/minci vzít. Vítězí ten, kdo se první zbaví žetonů.
 30. ASOCIACE - hráči sedí naproti sobě. Jedna řada hráčů napíše na papírky podstatná jména, poté papírky zamíchají a opět si je rozdají. První hráč řekne jedno slovo - asociaci (NESMÍ POUÝÍT KOŘEN SLOVA), jeho spoluhráč hádá, pokud uhodne dostane dvojice 3body, pokud ne pošlou lístek sousedům, zase jedna nápověda a jedno hádání (2body), zbytek už je jen za 1 bod.
 31. JAKÝ - KDO - S KÝM - KDE - CO DĚLAL - PROČ - hráči sedí kolem stolu a na papír vždy napíší příslušnou část, ohnou a pošlou dál. Na závěr se čte co vyšlo.

 

 

VEN

SPORTY: Lakros, discgolf, branball, roaganing

ÚVAZKY

ČÍSLA:

 

ŠIFRY

 1. POZPÁTKU
 2. PRVNÍ PÍSMENA SLOV
 3. MOBIL
 4. POLSKÝ KŘÍŽ

Nejbližší akce

Víceboj

 • Podporují nás:


   

   

   

   


  Děkujeme nadačnímu fondu společnosti Veolia, který finančně podpořil naše letošní letní táboření na Naději.

Nejnovější komentáře

 • DRŠMAŠ 2019

  12.01.2019 | Vojťas

  Supr článek, Máťo! Zpáteční cesta stála taky za to. Zvlášť ta hudba, kterou pouštěl strojvůdce za jízdy:-)

 • Seleška

  11.01.2019 | Jura

  Napsala jsi to úžasně.

 • Korálkové činy u Dvořáků

  17.01.2018 | Petr Dvořák

  Dost nepříjemné :D . Takže vlastně taky držíš otužování ;).

 • VÝLET NA TISKÉ SKÁLY

  13.11.2017 | René

  Nejlepší na poslední fotce je ten plakát se mnou při výstupu na Mount Holák :-D Nééé, blábolím, super článek Máťo, Rena

 • Moje 1. výprava s Chippewou

  01.11.2017 | Dáša

  Achjo, to je tak úžasný :D. Hele, ty jsi takovej spisovatel, že to snad ani není možný... Fakt super článek!

 • Moje 1. výprava s Chippewou

  01.11.2017 | Vojta

  Ahoj Máťo, na to se můžeš spolehnout :-)

 • Moje 1. výprava s Chippewou

  01.11.2017 | Matěj

  ahoj Vojto, ten článek byl suprovej. Doufám, že tu hru CLUEDO přineseš i příští výlet!

 • PLESKOTSKÉKLÁNÍ

  04.06.2016 | Malina

  Pěkný článek a ta fotka .... ještě lepší :D

© 2012 - 2023 TOM – CHIPPEWA