Tábor na Naději už podruhé 2014

 • Napsal: Bára Macková
 • Datum: 23.09.2014

Bárá se nám hecla a napsala podrobný popis celého tábora. Báro moc díky. Ostatní neváhejte a začtěte se. Je to pěkné připomenutí celých krásných 14 dní, které jsme strávili na novém tábořišti.12.7.-1.den:

Ráno jsme na kolech vyrazili od Dakotské klubovny přes hory přes doly, přes kopce přes řeky,… Až jsme dorazili do našeho milovaného zbývajícími  členy osídleného tábora. Den na kolech uběhl jako voda a proto jsme vděčně snědli to co jsme si pracně ulovili jako praví Indiáni:-D …JÍDLO!!! Po posilnění jsme si rozdělili týpíčka. Celkem bylo sedm týpí pro táborníky, týpí pro vedoucí, společenské týpí kam se nastěhoval Zdenda a spol.:-D a pak dále od našeho hluku a doslechu:-D se opodál nacházelo Anežčino a Vojtovo království:-D. Večer si každý kdo chtěl na večer oheň a chtěl usínat při praskání v ohni si šel nasbírat dříví a chvojí na zatápění.  Po sbírání dříví jsme se vydali do lesa zahrát pár her:-D např. štafetové závody s tenisovým míčkem, který se měl držet mezi koleny a při předávání se nesměli používat ruce, ani ze země když vám míček spadl, jste na jeho sebrání nesměli vaše milované horní končetiny použít. Při nejrychlejší dopravě a předání míčku se osvědčili různé vychytané metody…:-D Po závodech v lese jsme měli první nástup, při němž  se rozdali první hlídky, poučilo se o tom co se smí a nesmí, přivítali jsme nováčky na jejich prvním táboře s turisťákem  ( ani se mi nechce počítat jaká je to doba co jsem já měla svůj první tábor a jestli mě na něm takhle někdo přivítal…:-D) a nakonec nás uvedli do světa limonád, konzervantů, barviv a dalších chemikálií co do těch pití dávají…ne kecám to je přehnané…prostě a jednoduše začala naše táborová hra ,, LIMONÁDY!!!“

2.den:

Ráno jsme den začali táborovkou. Běhali jsme po táboře, plnili úkoly a výsledky z nich nás rozdělili do týmů. Když jsme všechny úkoly splnili, přistoupili jsme k automatu na limonády, který podle našich výsledků určil v jakém týmu budeme. Bylo to doopravdy jen ,,náhodné“:-D Byl žlutý tým (samozřejmě ten nejlepší:-D) kde jsem byla já, Áďa, Maruška, kápo  Malina, Matýsek a Darek. V zeleném týmu byl  polokápo Jindra, Brusinka, Igor, Terka, malá Kačenka a polokápo Mája. Červený tým: čtvrtkápo Anička, Nelinka, čtvrtkápo Marek, Maty, čtvrtkápo Pingvín,  a velká Kačka. V modrém týmu byl kápo Ondra, Dáša, Anet, Mirka , malá Maruška, malá Bára a Anežka. Po rozdělení do týmů jsme začali uskutečňovat Renči nápad: 3D tábor. Každý si musel postavit své týpí z klacíků, kůry, listí či všeho co v lese našel. S pomocí nožíků a provázků si tedy každý postavil vlastní týpí a zbytek tábora dělali všichni společně. Nakonec z toho vzniklo nádherné 3D město a díky Renče za skvělý super nápad:-D Po architektské práci jsme se za křížkem u Hamerského potoka, který protékal kolem tábora a kam jsme se chodili koupat, jsme se vydali do lesa na BORŮVKY!!! Každý musel nasbírat  celý hrneček borůvek, nevýhodu měli velcí pijani, co měli velké hrnečky, mezi které jsem patřila i já. Po poledním klidu jsme se rozdělili na dvě skupiny: jedna jela na kola a druhá  zůstala pomáhat v táboře. S Áďou jsme se rozhodli, že uděláme něco pro dobro tábora a uřízli jsme velký špalek v průměru asi 20 cm, na lavičku k ohni. Na kládu jsme se s Áďou  podepsali, aby nám každý věřil že to uřízli dvě holky, kterým do ruky nechtěli půjčit ani poříz:-D. Večer jsme si udělali  lázně ve zdejší luxus sprše:-D

3.den:

Ráno jsme malovali naše továrny, do kterých budeme dostávat zátky od hlídače. Také jsme museli vymyslet jak se naše týmy budou jmenovat: žlutí- Froygur (samozřejmě ten nejlepší název:-D), červení- Red-lime, zelení- Dlouhá limonáda a modří-…(informaci dodáme, promiňte:-D) Odpoledne jsme se po týmech vydali do lesa na etapovku. Spočívalo to v tom že 1-3 členy týmu ti ostatní, pomocí kladky vytáhli nahoru do víše korun stromů a ten za bezpečné ochrany sedáku a svých kolegů dole, kteří jej pomocí provazu jistili. Dobrovolník nahoře měl za úkol očichat a poznat co nejvíce vůní, které byli ukryté v pytlíčkách zavěšených na provazu nad ním. Po táborovce jsme dělali vylomeniny u řeky  a poté hráli Lakros:-D. V noci jsem měla první hlídku za tenhle tábor a bylo překvapivě teplo! Asi moje první hlídka na které jsem se netřásla zimou a neměla na sobě dvě mikiny a přesto mi nebylo teplo.

4.den:

Ráno jsme se rozdělili na 4 skupinky. Jedna šla na rozdělávání ohně, další na stavění stanů, třetí na ovládání s buzolou a my zůstali v jídelně a dělali jsme závěsy z plstěných kuliček. Po ohni, buzole, stanech a závěsech jsme se rozdělili na dvě skupinky a jeli na kola do neznámo kam:-D.  K obědu jsme měli vytoužené borůvkové knedlíky. Po odpoledním klidu jsme měli další etapovku: ZADKOVANÁ…. já vím, praštěný název, ale výstižný:-D.  Probíhalo to tak že jsme si předávali vařečku a ten, který seděl jako poslední v řadě vstal a sedl si pře prvního. Tým poslal zas vařečku poslednímu, ten si zas sedl před prvního a takhle nejméně 30x než jsme projeli cílem. Jenže aby to nebylo tak snadné, tak jsme museli dojet k prvnímu hrnci tam každej musel zamíchat vařečkou, pak k 2, 3, 4…hrnců bylo celkem 8 a ke každému jsme museli dojet, zamíchat a jet dál. Bylo by to snažší, kdyby jsme se nemuseli zasedat, předhánět a vytlačovat s ostatními týmy. Zasloužené vítězství si vybojovali červení, po nich jsme byli mi žlutí, pak modří a nakonec zelení. Po téhle hře jsme se vydali do lesa na dříví na saunu, která se konala večer.

5,den:

Ráno jsme s Áďou a Maruškou zdobili automat na brčka, z kterého se po každé etapovce ty brčka vybírali. Potom přijel Hucul Artur a mohli jsme na něm jezdit. Stálo to celkem za nic, protože ho před tím byla Anička projet a byl celkem unavenej a tak nechtěl ani naklusat…natož nacválat…L Po Artíkovi jsme psali dopisy domů. Odpoledne jsme šli k nádrži Naděje a někteří jeli na kolech. Po cestě tam jsme hráli různé hry:-D K večeru jsme šli na louku za tábor krát Gorku Morku:-D Večer byl táborák a Malina hrál na kytaru:-D Při němž probíhala noční hra, kde jsme šli po svíčkách a měli jsme si zapamatovat co nejvíc obrázků.

6.den:

Dneska jsme měli službu a tak jsme skoro celý den strávili v kuchyni a pomáhali jsme Evičce. Potom jsme zase měli buzola oheň, stany a závěsy. Šli jsme tedy na stavění stanů a Ondra S. nám ukázal co a jak. Pak se rozpršelo, ale potom se udělalo zase hezky. Odpoledne jsme na etapovce měli dílky kartonu a museli je skládat do různých útvarů, které jsme našli v lese. Červení byli zase první a my hned za nimi.

7.den:

Ráno jsme šli do lesa hrát různé hry. Př. Měli jsme šátky s číslama a kromě našeho týmu je nesměl nikdo vidět. Museli jsme od našeho stanoviště běhat pro praporky a kdo jich měl nejvíc tak vyhrál. Potom jsme hráli dostihy, na chvíli jsme se stali lichokopytníky. Na rozdíl od těch dokonalých tvorů jsme my překážky nepřeskakovali, nýbrž podlézali. Po odpoledním klidu, kde jsme zase seděli na dekách před táborem, jsme se vydali kolem Naděje, kde jsme si udělali přestávku. Po pauze jsme se vydali na Luž.

8.den:

Noc stála za nic a ráno jsme se rozdělili na skupinky a náš tým se s Tomem učil zapalovat oheň. Po tom následovala zase táborovka. Pomocí napuštěných flašek od minerálek jsme museli na dřevěném prkně a pomocí provazu převést vedoucího, kterého jsme si vylosovali. Naše skvělá partnerka Kvíky nám zajistila zase druhé místo:-D Dopoledne se konala vodní bitva!!!! Které se účastnili téměř všichni. Jedna hoooooodně světlá stránka dnešního dne….. skoro celý den tu s námi pobývalo to nádherné, elegantní, živé stvoření jménem…. ARTUR!!! Tentokrát na něm ježdění bylo mnohem lepší…teda nevím jak pro Máju kterej z něj slítnul… i když mi to nahnalo trochu strach, protože jsem jela hned po něm a na rozzuřeném Arturovi, který párkrát tryskem oběhl naše skromné tábořistě to nebylo nic snadného. Tak i tak jsem si jízdu na něm užila, klus měl příjemný tak, že se na něm nedalo ani vysedat a o cvalu ani nemluvě, i když jsem ho musela brzdit aby se mi nerozcválal tak jako Májovi byla to paráda….poprvé v životě jsem na koni cválala úplně sama…jo teď už vím že v jízdárně je to úplně něco jiného, něco mnohem těžšího udržet koně na stěně, mít napnutou vnitřní otěž, přitom tou druhou udáváte směr a ke všemu vnitřní holení musíte pobízet a k tomu spousta dalších pokynů které tu nebudu vyjmenovávat. Po Arturovi následovala další etapa: pomocí mlýnku, kladky a vody, ve které se vše ovládalo jsme vážili kameny. Po mlýncích jsme se vydali do hlubších částí Hamerského potoka a tam jsme z mostu sbírali míčky. Večer starší spali mimo tábor a mi jsme měli vzácnou návštěvu: hlavního vedoucího Staňáků Ondru Stana:-D večer nám hrál u ohně na kytaru a dokonce se zúčastnil Městečka Palerma kde mafiáni zvítězili!!!

9.den:

Spací den!!!! Dneska jsme mohli spát jak dlouho jsme chtěli:-D ale už je také polovina táboraL Před obědem jsme si prali prádlo a pak se k nám vrátili velký a vyprávěli o tom jak zachraňovali horolezce:-D Kdo chtěl mohl na kolech jet k pensionu pro nanuka:-D. K večeru jsme hráli hru, že jsme do trubic lili vodu a muselo nám to stříkat z jednoho otvoru který tam byl. Nejhorší to měli ti kdo drželi ty nalévající a ti kdo dole drželi ty trubky a na který ztékala všechna ta voda! K večeru ani nebylo nijak moc teplo a tak jsme promáčení a zmrzlí ze sebe sundali všechno mokrý u sušáku na prádlo a pak většina lidí šla do týpí jen ve spodním prádle. Po vodě jsme si dělali buď lapače snů nebo ryby. K večeru přijela Verča, která nám bude vařit.

10.den- 21.7 nejslavnější den všech dní, náš velký kápo má dnes narozeniny!!! Vše nejlepší Zdendo!

Hráli jsme etapovku v lese, že jsme sbírali dřevěné banány po lese. Zase jsme se rozdělili na 4 skupiny a tentokrát jsme měli buzolu.  Dopoledne pak pršelo a byla bouřka. Odpoledne jsme šli do Mařenic a na Kalvárie (vyhlídka). Večer jsme usínali bez ohněL protože v noci pršelo, i tak mi v noci bylo strašný vedro.

11.den:

Ráno jsme dělali vahadla nebo stavěli vodní město:-D Pak jsme zase psali pohledy domů. Před obědem jsme s Nelinkou a Áďou našli tajné místečko:-D s malinami. Potom jsme hráli BINGO což jsem překvapivě vyhrála, já která na tohle nikdy štěstí neměla! Po bingu jsme hráli ROGAIMING něco jako orieňťák, taky se běhalo po lese, z kontroly na kontrolu…ze začátku jsem šla krokem na nejbližší kontrolu, když jsem jí zahlídla tak jsem se k ní rozeběhla, najednou jsem blbě šlápla a slítla jsem na zem. Ti co tam byli semnou si mysleli že se směju ale po chvíli zjistili že ne a tak zavolali Ondru S. kterej mi pomohl dojít do tábora. Pak jsem si sedla k umývárce a tak si celou hru co oni běhali po lese nohu chladila…nejhorší je že se mi tohle na stejnou nohu i místo stalo před pár měsícema  když jsme hráli fotbal…já to říkám pořád prostě nešikovná Bára:-D

12.den:

Ráno byla další etapovka…etikety. Probíhalo to tak že jsme si brčka naplnili vodou a smývali jsme z papírků vyvěšených po lese, barvu a když jsme viděli všech pět puntíků tak jsme měli bod.

Byli jsme 1.:-D. Odpoledne se jelo na kola. Já s Aničkou jsme zůstali v táboře a hlídali Matyldu s Rolfínem. VEČER BYLA ZASE SAUNA:-D

13.den:

Ráno jsme měli cestu smyslů. Jeden šel se zavázanýma očima a zen druhej co ho po lese vedl na něj nesměl mluvit. Cestou jsme plnili různé úkoly a celkem jsme se u toho nasmáli, teda v případě že vás váš kolega nenechal narazit do stromu:-D Což rozhodně ,,nebyl“ náš případ:-D Odpoledne začalo pršet a tak jsme polední klid strávili v týpí. Pak jsme šli hrát Brandball. Odpoledne jsme za deště píchali balónky (v lese)v nichž byli slova která dohromady dávali větu, že zítra bude velká slavnost a přijede k nám pan Láček (limonádovník všech limonádovníků). Museli jsme složit básničku o 4. verších a nejdokonalejší tým žlutých to zase vyhrál:-D Po etapovce se hráli společné hry. V noci jsem měla svou poslední  hlídku od 3 do půl 5. Byla tma a nuda…:-D

14.den:

  Ráno se šlo do lesa hrát hry a já mezitím pomáhala v kuchyni. Po poledňáku se hrál lakros a pak byla konečně slíbená velká slavnost. Přijel pan Láček, jak jsme se dočetli ve včerejší zprávě a nám výtězům táborové hry dal recept na limonádu. Když jsme ,,vařili“ tak nám mezitím ostatní připravili živej název Froygur a k tomu nám složili básničku. Potom jsme všech do skleněných lahví na památku rozlili limonádu a zbytky pak prodávali za brčka za které se kupovalo jídlo pití a další občerstvení:-D Ostatní si to museli kupovat za brčka které vyhráli v ,,kasínu“, ale mi to měli téměř zadarmo. Po velké slavnosti byli velké fronty na záchody:-D ve kterých této rok byla novinka….PRKÝNKA!!!! Večer byl závěrečný oheň a potom konečně slíbená mořská pana (úpis z Pleskot:-D)

15.den-KONEC

Ráno jsme balili a bourali tábor a odpoledne si pro nás přijeli rodiče.

Už podruhé jsme se přesvědčili o kvalitách a dobrodružství Naděje. Prožili jsme tu nenahraditelných 15 dní, nespočetně mnoho nových zážitků, vybudovali jsme si lepší vztahy mezi sebou, lépe se poznali, vydrželi jsme ty dva nezapomenutelné týdny spát na dřevěných postelích, jíst z ešusů, koupat se jednou za  4 dny, sbírat si dříví do týpí, nechat se užírat komáry, muškami a všemožnou havětí v jejich společnosti jsme žili, snášet horko i zimu, poškrábané nohy od chvojí v lese… Zpočátku  jsem se bála, že tento tábor nebude tak dobrý jako předešli, v čemž jsem se spletla. Bála jsem se že tenhle rok nebudeme spolu držet tak jako dřív, zpletla jsem se, naše vztahy se obnovili či více prohloubili, navzájem jsme se více poznali a začali respektovat jeden druhého,…I při Lakrosu už jsme nehráli solo hru jak minulý rok, ale začli jsme si nahrávat, věřit jeden druhému a konečně to začala být TÝMOVÁ PRÁCE  a ne jeden sám za sebe ale všíchni za jednoho…Děkuji lidi za těch skvělých 15 dní strávených tam na Naději, kde doopravdy poznáte jaký kdo je a jaká jsme super parta!!!

Bára

Jméno:
Název:
Váš text:
Kontrola 3+5=: (výsledek je: 8)

Děkujuuu:-D
Autor: bara Datum: 05.11.2014
Díky moc:-D a za ty týmy se omlouvám...kdo si to má všechno pamatovat:-D....Příště se polepším :-*

hmmmmmm
Autor: Dáša Datum: 28.10.2014
Baru, hezkej článek ale ty tými jsi popletla. V modrém týmu nebyla Bára ale Tom Lejsek.

to je dýlka:)
Autor: Tomek Datum: 24.09.2014
Fíha, to je článek, rád si v klidu večer přečtu:)

Tábor
Autor: Miki Datum: 24.09.2014
Už se těším na další

Pěkný článek
Autor: Miki Datum: 24.09.2014
Báro moc díky za sepsání táborových dnů

RE:Pěkný článek
Autor: Bara Datum: 24.09.2014
Není zač.-D to já děkuju vám vedoucím za těch skvělých 15 dní na Naději:-D

RE:Pěkný článek
Autor: Bara Datum: 24.09.2014
Není zač.-D to já děkuju vám vedoucím za těch skvělých 15 dní na Naději:-D

RE:RE:Pěkný článek
Autor: Miki Datum: 24.09.2014
Prostě super

Nejbližší akce

Víceboj

 •  

  Podporují nás:


   

   

   

   


  Děkujeme nadačnímu fondu společnosti Veolia, který finančně podpořil naše letošní letní táboření na Naději.

Nejnovější komentáře

 • DRŠMAŠ 2019

  12.01.2019 | Vojťas

  Supr článek, Máťo! Zpáteční cesta stála taky za to. Zvlášť ta hudba, kterou pouštěl strojvůdce za jízdy:-)

 • Seleška

  11.01.2019 | Jura

  Napsala jsi to úžasně.

 • Korálkové činy u Dvořáků

  17.01.2018 | Petr Dvořák

  Dost nepříjemné :D . Takže vlastně taky držíš otužování ;).

 • VÝLET NA TISKÉ SKÁLY

  13.11.2017 | René

  Nejlepší na poslední fotce je ten plakát se mnou při výstupu na Mount Holák :-D Nééé, blábolím, super článek Máťo, Rena

 • Moje 1. výprava s Chippewou

  01.11.2017 | Dáša

  Achjo, to je tak úžasný :D. Hele, ty jsi takovej spisovatel, že to snad ani není možný... Fakt super článek!

 • Moje 1. výprava s Chippewou

  01.11.2017 | Vojta

  Ahoj Máťo, na to se můžeš spolehnout :-)

 • Moje 1. výprava s Chippewou

  01.11.2017 | Matěj

  ahoj Vojto, ten článek byl suprovej. Doufám, že tu hru CLUEDO přineseš i příští výlet!

 • PLESKOTSKÉKLÁNÍ

  04.06.2016 | Malina

  Pěkný článek a ta fotka .... ještě lepší :D

© 2012 - 2019 TOM – CHIPPEWA